SUPERDISCUS - Hodowla paletek - paletki, Hodowla Dyskowców Discus Farm - Dyskowce, Hodowla Ryb Ozdobnych
superdiscus
Strona główna      Galeria      Sprzedaż      Wystawy - Konkursy      Kontakt       

 

 

SPRZEDAŻ

Sprzedaż Paletek (dysków, ryb) na giełdach:

Katowice - Poniedziałek
- od godz. 14.00 do 18.00

Kraków - Wtorek
- od godz. 14.00 do 18.00
www.gieldazoo.pl

Łódź - Czwartek
- od godz. 14.00 do 18.00
(w rejonie biura giełdy)

Możliwa także wysyłka PKS z Katowic.

Sprzedaż w hodowli po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Parametry wody:   Two- 6-7*n  Tww- 3-4*n  pH- 6,2-7,2  temperatura- 27-28*C

 

superdiscus

Rekordowa ilość narybku - 326 sztuk.

Granulaty są bardzo dobrym pokarmem dla dyskowców, opracowany skład granulatów zapobiega wielu chorobom przewodu pokarmowego i jest chętnie spożywany przez dyskowce. 
Granulatami karmię ryby dorosłe  dwa razy dziennie i raz miksem serca wołowego, natomiast młode do około 8-10 miesiąca karmię 4-5 razy w tym raz miksem serca.  
Przełom w karmieniu dyskowców miał miejsce w latach 1967-68r. powodem wybrania serca było niekarmienie młodych przez rodziców. Doszedł do tego Węgier, który od 1963 r. miał dzikie dyskowce niebieskie. Udało Mu się po około 5 latach  odchować  pierwsze pokolenie po dzikich dyskowcach  niebieskich  przy zastosowaniu odpowiedniego karmienia. Po konsultacji z lekarzami, ichtiologami i biologami, Rureczniki  karmił  krewią zawierającą hormony, a następnie rurecznikami karmił dyskowce.  Tłumaczenie opisu doświadczeń hodowcy ukazało się w wielu publikacjach na świecie miedzy innymi w Polsce  w Akwarium nr.6  w 1968 roku. W latach 1970 zaczęto karmić miksem serca z dodatkami jako że rureczniki okazywały się skażone wieloma bakteriami i pasożytami.
Poniżej oryginalne wydanie przetłumaczonego opisu, na którym wzorują się  hodowcy  na  świecie. Żywienie to jest  potwierdzone także w mojej hodowli, pierwszym światowym rozmnożeniem dyskowca Heckla  i innych dzikich dyskowców . Wybór sposobu karmienia zawsze zależy od hodowcy.

 

 

 

© 2007 by Superdiscus